ARTYKUŁY

29-01-2011
Kwartalnik SOLARIUM & Fitness pisze o antyoksydantach

Od kilku dni dostępny jest (tylko w sprzedaży wysyłkowej) nowy numer kwartalnika SORARIUM & Fitness, w którym znajdziecie rewelacyjny artykuł Pani dr Grażyny Pająk na temat stresu antyoksydacyjnego i bezwzględnej potrzebie spożywania owoców i warzyw.
Pani dr Grażyna Pająk jest biologiem, specjalistą od odżywiania, naturoterapeutą, autorką wielu publikacji naukowych i artykułów prasowych. Współpracuje z Bielska Wyższą Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza.
Poniżej umieszczam ten niezmiernie wartościowy i dający dużo do myślenia artykuł.
Antyoksydanty
konieczność czy moda
Każdy z nas chce być zdrowy, ale tak naprawdę tylko nieliczni dostrzegają zagrożenia i mają świadomość, że o zdrowie warto zadbać samemu.
Nasi przodkowie żyli w zgodzie z przyrodą, która warunkowała styl egzystencji i wzmacniała naturalne potrzeby organizmu. Obecnie, mimo że strukturę ciała wciąż mamy taką jak ludzie pierwotni, środowisko życia coraz bardziej oddala nas od natury.
Nasze ciała okrywają ubrania z poliestru, mieszkania i biura dekorują sztuczne rośliny, meble, syntetyczne tapety, boazerie, panele, dywany. Niemal połowę życia spędzamy w klimatyzowanych, hermetycznych budynkach, oglądając słońce przez szyby. Goniąc czas przemieszczamy się samochodami, nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów komórkowych, komputerów, radioodbiorników czy telewizorów… więcej

************************************************************

14-12-2010
Acai, cudowny owoc z Amazonii

Od kilku dni mamy dostępne już w sprzedaży pierwsze Polskie wydanie długo oczekiwanej książki dr Alexandra G. Schaussa „Acai, cudowny owoc z Amazonii”. Jest to świetnie opracowana publikacja ilustrująca w prosty i zrozumiały sposób dzieje jagody acai jak i opisując jej niezrównane właściwości odżywcze. Dr Schauss obszernie porusza w tej książce także temat antyoksydantów i ich wpływu na ludzki organizm.
.
Książka powinien przeczytać każdy, kto interesuje się tematyką zdrowego trybu życia i naturalnych metod zapobiegania i walki z chorobami.
Książkę nabyć można na www.acai-sklep.pl
Poniżej umieszczam streszczenie w/w książki.
STRESZCZENIE GŁÓWNYCH PUNKTÓW KSIĄŻKI
W celu streszczenia zawartych w książce informacji, pozwoliłem sobie na zakończenie wymienić jej najważniejsze punkty:
•  Historia spożywania owocu acai przez ludy Amazonii jest długa i sięga czasów prehistorycznych.
•  Typowa palma acai w trakcie całego swego życia wytwarza ponad tonę owoców.
•  Badania przeprowadzone na zlecenie rządu brazylijskiego wykazały, że w rejonach wschodniej
delty Amazonki rośnie ponad siedem i pół tysiąca palm acai. Oznacza to, że jest dość zasobów, by zaspokoić stałe rosnący popyt na ten owoc… więcej

*****************************************************
27-09-2010
Magazyn KiF docenia Acai

Jagoda Acai znowu pojawiła się na łamach następnego polskiego pisma, tym razem jest to wrześniowy magazyn KiF – Kulturystyka i Fitness. Artykuł z pewnością odbije się dużym oddźwiękiem w śród ludzi lubiących aktywny tryb życia i dbających o piękno swojej sylwetki.
Ten świetny artykuł napisany prze Ewę Umięcką zamieszczam poniżej.
.

Jak nazywa się największy hit prozdrowotny sprzedawany ostatnio w USA? To jagoda Açai. Zanim oparte na niej produkty weszły do obrotu handlowego, kilka niezależnych laboratoriów prowadziła nader interesujące badania. Bardzo szybko powiało sensacją.

Cóż to jest? – pytali zaskoczeni laboranci. – Takiego zagęszczenia składników antyoksydacyjnych (antyutleniaczy) nikt jeszcze nie widział!
Açai (czyt. Asai) to jagoda brazylijska rosnąca tylko w Amazonii, w lasach deszczowych, na szczytach wielkich palm. Została odkryta niedawno i całkiem przypadkowo, podczas sezonowej powodzi, gdy obserwatorzy dostrzegli, że pod wpływem stojącej wszędzie wody marnieją palmy, natomiast wiszące u góry wielkie kiście jagód błyszczą świeżością, zamiast więdnąć, jak cała roślinność dokoła…więcej

********************************************************
15-09-2010
Super jagoda – odkrycie XXI wieku

Było sobie drzewo…
Te cudowne drzewa palmowe (Euterpe oleracea) rosną wyłącznie w lasach deszczowych Amazonii. Jest ich tam ogromna liczba – naliczono średnio ok. 7 tysięcy palm na akr (tj. ok. 4 tys. metrów kwadratowych) – rosnących wzdłuż brzegów i na terenach wylewowych Amazonki. Palmy te osiągają wysokość do 30 metrów i owocują bez przerwy przez 8 miesięcy w roku w ciągu ich średniego 100-letniego życia. Obliczono, że ilość owoców, które rodzą jest tak olbrzymia, że można by nimi wyżywić całą ludzkość!
Owoce zwane są jagodami, ponieważ są okrągłe, stają się czarne, gdy dojrzeją i mają ok. 2,5 cm średnicy. Ale tak naprawdę same palmy i sposób, w jaki owocują, sprawia, że najbardziej przypominają palmy daktylowe…wiecej

********************************************************
26-08-2010
ESSENCE – Zdrowie w butelce

Po artykule o jagodzie acai i fenomenie MonaVie w miesięczniku SUKCES kolejne ekskluzywne Polskie pismo poświęciło cała stronę naszej firmie. ESSENCE Magazyn Ludzi Sukcesu zauważył bezprecedensowy sukces firmy MonaVie w Stanach Zjednoczonych i na innych światowych rynkach, podkreślając także walory produktu jak i właściwości jagody acai.
Cały artykuł, którego autorem jest Izabela Sondej cytuję poniże.

Zdrowie w butelce

MonaVie to firma, która odniosło bezprecedensowy sukces, sprzedając sok z unikalnej mieszanki owoców bezpośrednio zainteresowanym konsumentom

Marka powstała na początku 2005 roku w Stanach Zjednoczonych i należy do najszybciej rozwijających się tam przedsiębiorstw. Obecnie firma działa w 15 krajach.
Od niedawna również w Polsce można kupić…… więcej

********************************************************
18-08-2010
SUKCES – Zdrowie w płynie

Od kilku lat na całym świecie wiele się pisze i mówi o jagodzie acai i fenomenie MonaVie, Polskie media także już zauważyły ten owoc i firmę, która go rozsławiła.Prestiżowy miesięcznik „SUKCES” w ostatnim lipcowo-sierpniowym wydaniu poświęcił MonaVie i cudownej jagodzie obszerny artykuł gdzie w samych superlatywach wypowiada się na ten temat jego autor – Karol Świtała.
Poniżej pozwoliłem sobie zacytować cały artykuł.

Zdrowie w płynie
Jeden z najbardziej cenionych owoców z Brazylii podbija Polskę

Od niedawna można w Polsce kupić odżywczą mieszankę soków z brazylijskiej jagody acai oraz 18 orzeźwiających owoców. Ta egzotyczna jagoda od wieków jest stosowana przez Indian amazońskich w celach odżywczych i wzmacniających. Dla wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia…… więcej

********************************************************
09-08-2010
Zdrowie, Uroda i Życie

Chicagowski polskojęzyczny magazyn „Zdrowie, Uroda i Życie” w jednym ze swoich ubiegłorocznych numerów obszernie opisuje fenomen Brazylijskiej Jagody Acai i wyjaśnia, dlaczego ta mała jagoda ma taki zbawienny wpływ na ludzki organizm. Poniżej znajduje się cały artykuł z tego magazynu.
Jak wiele osób nie słyszało jeszcze o Acai Berry – roślinie z Amazońskiej Puszczy o bardzo interesujących właściwościach odchudzających?
Stosunkowo nowe odkrycie tego specyfiku umożliwia niemal bezproblemową utratę zbędnych kilogramów – wiadomość ta obiegła świat, docierając niemal do wszystkich zainteresowanych. O tym, że przyspiesza ona metabolizm, zwiększa wydatki organizmu poniesione na energię, tym samym poprawia spalanie tłuszczy, wiedzą zarówno specjaliści, lekarze, dietetycy, jak i osoby zainteresowaneodchudzaniem. Poprawia pracę układu krwionośnego oraz przewodu pokarmowego……….więcej

********************************************************
03-08-2010
Dr Lou Niles o Monavie – Powrót do Natury

Jestem człowiekiem, którego raczej nie chcieli byście poznać. Jestem lekarzem ostatniej szansy i zazwyczaj mam do czynienia z nowotworami w ostatnim stadium.
Jak pewnie słyszeliście, cukier jest pożywieniem komórek rakowych, więc raczej nie można go podawać ludziom chorym na nowotwory. Z MonaVie związałem się zatem dość niechętnie i dopiero gdy uświadomiłem sobie, że jest w tej kombinacji soków Dr Carsona jeszcze coś więcej, że nie chodzi o same soki owocowe, ale o ich specjalne połączenie, które daje efekty.
Nigdy nie zdarzyło mi się stracić pacjenta z nowotworem, więc postanowiłem sprawdzić ten sok w sposób oficjalny, wprowadzając go do terapii. Miał on olbrzymi wpływ na wszystkich moich pacjentów, którzy teraz stają się dystrybutorami jakby dostając nową szansę, ale wszyscy piją ten sok, który naprawdę pomógł im przejść przez proces leczenia.
Za tym wszystkim kryje się naprawdę ciekawa historia. Mogę omówić szczegóły tego dlaczego MonaVie działa, to całkiem niezwykła historia.
Czy chcecie wiedzieć, dlaczego MonaVie działa?…………więcej

********************************************************
01-06-2010
Jeszcze o owocach assai z Amazoni – Pr. Iwona Wawer

Rząd Brazylii ocenia, że powierzchnia lasów Amazonii zmniejszy się o 25% do roku 2020. Zanik tego ekosystemu byłby katastrofą dla klimatu Ziemi, z czego zdaje sobie sprawę cały świat. Jednocześnie tracimy tysiące roślin, być może o cennych leczniczych właściwościach, których w ogóle nie zdążyliśmy poznać. Jest to również sprawa przyszłości palm Euterpe oleracea. Prognozowane zmniejszenie podaży surowca to poważny problem dla nowych entuzjastów acai (assai). Obszary lasów deszczowych są wycinane pod uprawę i hodowlę bydła. W tej sytuacji, zbiór owoców acai z naturalnych stanowisk może stanowić źródło zarobków dla lokalnej społeczności. A może popyt na owoce acai w Ameryce Północnej przyczyni się do zachowania lasów deszczowych? Miejmy nadzieję!…………więcej

********************************************************
29-05-2010
Owoce Acai z Amazonii według Pr. Iwona Wawer

Acai (Assai palm, euterpa warzywna) to owoce palmy Euterpe oleraceae Martius rosnącej nad Amazonką, są składnikiem napojów i produktów żywnościowych, powszechnie konsumowanych w Brazylii, Kolumbii i Surinamie. Ostatnio sok z acai stał się popularny w USA, trafił też do Europy. Jakie cenne dla zdrowia składniki zawierają ciemne jagody assai? Owoce są oleiste, ciemny kolor sugeruje dużą zawartość ciemno-czerwonych barwników antocyjanowych, ale dokładne badania składu chemicznego owoców opublikowano dopiero w 2006 roku.
.
Owoc acai nie został uznany jako nowa żywność (ang. novel food) w Unii Europejskiej, ponieważ ten gatunek jagody był używany w znaczących ilościach przed rokiem 1997 oraz jest w katalogu UE. Owoce acai można szerzej wykorzystać jako składnik żywności (np. soków). Czy jest to żywność funkcjonalna, tj. o korzystnym wpływie na zdrowie? Badania naukowe muszą to wykazać…………więcej

********************************************************
26-05-2010
Oficjalnie o produktach MonaVie

Sok MonaVie z jagód Açai przynosi największe korzyści dla zdrowia wówczas, gdy jest częścią zdrowego stylu życia, obejmującego zrównoważoną dietę oraz aktywność fizyczną. Nie jest lekiem. Jest produktem spożywczym, suplementem diety, który ma pomóc naszemu organizmowi dostarczyć wszelkich niezbędnych mikroelementów, makroelementów, witamin, lipidów, aby wspomóc nasz system immunologiczny.
.
Takie podejście do odżywiania oparte na równowadze, różnorodności i umiarze dostarcza organizmowi owocowych składników odżywczych pomocnych w zwalczaniu wolnych rodników i utrzymaniu dobrego stanu naszego zdrowia.
Soki MonaVie z jagoda Açai z 18 owocami są zarejestrowane jako produkty spożywcze, a także posiadają zezwolenie Unii Europejskiej na dopuszczenie do obrotu. Firma MONAVIE posiada patent na skład i produkcję soku…………więcej

********************************************************
25-05-2010
Antyutleniacze, antyoksydanty, przeciwutleniacze, związki wychwytujące wolne rodniki

Antyutleniacze pomagają organizmowi eliminować tzw. wolne rodniki, czyli atomy lub grupy atomów, które powodują uszkodzenie komórek organizmu. Antyoksydanty zabezpieczają komórki i DNA przed uszkodzeniem chroniąc jednocześnie nasze zdrowie i spowalniają proces starzenia się organizmu. Podnoszą ogólną odporność organizmu na zakażenia i infekcje łagodząc przebieg wielu chorób. Zabezpieczeniem organizmu przed negatywnymi skutkami działania wolnych rodników tlenowych jest profilaktyczne włączenie antyoksydantów do codziennej diety.
.
W każdym żywym organizmie tlenowym, jako uboczny produkt metabolizmu, powstają aktywne cząsteczki, zwane reaktywnymi formami tlenu (REF). Należą do nich wolne rodniki tlenowe. Odpowiadają one za procesy starzenia się organizmu, powstawanie zmian nowotworowych i liczne choroby. Są odpowiedzialne za powstanie i rozwój schorzeń chorób sercowo-naczyniowych, schorzeń układu nerwowego, udaru mózgu, artretyzmu, oraz cukrzycy…………więcej

********************************************************
25-05-2010
MONAVIE – ORAC – NAUKA

„Im regularniej podajemy naszemu organizmowi przeciwutleniacze i składniki fitoodżywcze, tym lepiej dla naszego zdrowia. Większość z nas po prostu nie może tego osiągnąć przy pomocy jedzenia – stąd konieczność zdrowej żywności.” – Dr Andrew Weil
.
Eksperci zrzeszeni w strukturach FAO i WHO zalecają spożywanie minimum 400–500 g warzyw i owoców dziennie, co odpowiada 5 porcjom. Regularne spożywanie owoców i warzyw zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na energię, witaminy i składniki mineralne, co sprzyja zachowaniu zdrowia i sił witalnych. Warzywa, owoce oraz soki cechują się wysoką wartością odżywczą i regulacyjną, przede wszystkim ze względu na zawartość witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego…………więcej
Reklamy